Előtörlesztési díj

Ha a hiteledet vagy személyi kölcsönödet szeretnéd előtörleszteni, azaz a rendes hiteltörlesztődön felül szeretnéd visszafizetni a hiteled egy részét vagy akár a teljes hitelt, akkor erre a futamidő alatt bármikor van lehetőséged.

A bank az előtörlesztésért díjat számít fel, ami a tőketartozás 1-2%-a szokott lenni.

Jelzáloghitelnél a díj nem lehet magasabb 2%-nál, személyi kölcsönnél pedig 1%-nál, de általában több tényezőtől is függhet. A hitel futamideje alatt is változhat a díj mértéke, és néhány banknál az sem mindegy, hogy a kamatperiódus fordulónapján, vagy a kamatperióduson belül előtörlesztenél.

A fogyasztóbarát lakáshitelek és személyi kölcsönök esetében például az MNB (Magyar Nemzeti Bank) maximálja a díj mértékét. Lakáshitelek esetén a díj nem lehet több az előtörlesztett összeg 1%-ánál, de ha lakás-takarékpénztárból törlesztenél elő, akkor az díjmentes. Személyi kölcsönnél a díj legfeljebb 0,5%, de ha a futamidő utolsó évében díjmentes.

CIB 10 Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel
  • Most akár 40 000 Ft jóváírás
  • Nincs folyósítási díj, földhivatali eljárási illeték, Takarnet lekérdezési díj
  • 15 millió Ft 15 évre 133 856 Ft törlesztővel, THM: 7,16%
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Zöld hitellel vásárolt ház
    Lakáshitel

    Zöld hitel 2024

    2021. októberében kezdték folyósítani a bankok a zöld hitelt a Növekedési Hitelprogram (NHP) részeként. Rendkívül kedvező lakáshitel konstrukcióról volt szó, és ez az első olyan, a lakosság számára kínált hitel, amely az energiahatékony megoldásokat közvetlenül támogatta. A zöld hitel olyannyira népszerű volt, hogy a programra szánt 200, majd még 100 milliárd forintos keret pár hónap alatt kimerült. A bankok, felismerve az ügyfelek igényeit, később maguk is kezdtek zöld akciókkal megjelenni. Útmutatónk elején ezeket mutatjuk be, a végén pedig megtalálod a korábbi NHP zöld hitel eredeti, részletes feltételeit.

    frissítve: 2024. február 27.
  • Hiteligénylők tárgyalnak bankfiókban arról, hogy mennyi hitel fér bele a jövedelmükbe
    Lakáshitel

    Jövedelemarányos Törlesztőrészlet Mutató (JTM) - erre figyelj, hogy annyi hitelt kaphass, amennyit szeretnél

    Talán te is olyan típus vagy, aki hitelfelvétel előtt alaposan körüljárja a témát, és szeret biztosra menni. Vagy már egyeztettél a banki ügyintézővel, és most derült ki, hogy a jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató miatt nem kaphatsz annyi hitelt, amennyire szükséged van? Adunk pár tanácsot, hogy el tudd intézni, hogy megkaphasd az igényelt hitelösszeget. Azt is megmutatjuk, hogy milyen jövedelmeket és hiteleket kell számításba venni a JTM kiszámolásánál.

    frissítve: 2024. április 30.
  • Férfi házakat néz és a lakáshitel önerő összegén gondolkodik ami kell majd a vásárláshoz
    Lakáshitel

    Lakáshitel önerő: mennyi kell és hogyan teremtsem elő?

    A lakáshiteleknek – és minden jelzáloghitelnek – sarkalatos pontja az önerő. Ez a hitelfelvétel mumusa, az az adott esetben több millió forint, amit neked kell beletenned a hiteledbe. Miért van erre szükség egyáltalán? Honnan teremtsd elő? Mi lehet önerő és mi nem? Segítünk, hogy megvehesd a kinézett lakást és a lakáshitel önerő ne okozzon gondot.

    frissítve: 2024. április 30.